Díjakat adtak át pedagógusnap alkalmából

2018. június 08., címkék: kitüntetés, Református kitüntetettek, református kitüntetettek

A Károli Gáspár Református Egyetem professzora és a dunamelléki egyházkerület volt főgondnoka is kitüntetést vehetett át.

Díjakat adtak át pedagógusnap alkalmából

Családügyi díjakat adtak át

2018. május 30., címkék: református kitüntetettek, család éve, Református kitüntetettek, kitüntetés

Pro Familiis díjakat adott át kedden Budapesten az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára. A kitüntettek között van Kató Béla erdélyi püspök, valamint Sohajda Levente és Sohajdáné Samu Zsuzsanna lelkipásztor.

Családügyi díjakat adtak át

Az egyházi intézményekben folyó munkát is díjazták

2018. január 26., címkék: kitüntetés, Református kitüntetettek, reforom, református kitüntetettek

Az önkéntesség, a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok esélyteremtése és a gyermekvédelem területén kiemelkedő munkát végző embereknek adtak át miniszteri elismeréseket kedden Budapesten. A kitüntetettek között volt egyházunk ráckeresztúri drogrehabilitációs központja és budapesti cigány szakkollégiumunk igazgatója is.

Az egyházi intézményekben folyó munkát is díjazták

Szép Ernő-díjat kapott Visky András

2017. szeptember 25., címkék: Református kitüntetettek, visky andrás, református kitüntetettek

Átadták a drámaírókat jutalmazó Szép Ernő-díjakat a magyar dráma napján: az elismerést Zalán Tibor, Visky András és Lengyel Anna vette át szeptember 21-én a budapesti Bajor Gizi Színészmúzeumban tartott ünnepségen.

Szép Ernő-díjat kapott Visky András

Wallenberg-díjat kapott Antala Éva felvidéki lelkipásztor

2016. január 19., címkék: wallenberg-díj, antala éva, Református kitüntetettek

Raoul Wallenbergre emlékeztek Budapesten január 18-án. Az ünnepség keretei között adták át a róla elnevezett díjat. A kitüntetettek között van Antala Éva nagyölvedi lelkipásztor is.

Eötvös József-díjjal tüntették ki Kálmán Attilát

2015. június 07., címkék: Református kitüntetettek, kitüntetés, kálmán attila

A Zsinat egykori világi elnöke, a Tatai Református Gimnázium alapító igazgatója a rendszerváltást követően két cikluson keresztül dunántúli főgondnok, az Antall-kormány idején oktatási államtitkár volt.

Kitüntették a kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet dékánját

2015. május 18., címkék: Református kitüntetettek

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjét vehette át május 15-én Adorjáni Zoltán teológiai tanár, református lelkipásztor. Az indoklás szerint az egyetemi docens „oktatói-nevelői munkájával nagyban hozzájárult az új teológus- és lelkésznemzedékek képzéséhez, kutatói munkájával pedig az intertestamentális kor 21. századi értelmezéséhez".

Arany János-érmet kapott Sipos Gábor

2015. május 06., címkék: Református kitüntetettek

A külhoni magyar tudósok elismerésére szolgáló kitüntetést hétfőn vehette át mások mellett az Erdélyi Református Egyházkerületi levéltárosa a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 186. közgyűlésén.

Református kitüntetettek

2014. március 15., címkék: március 15, Református kitüntetettek

Több ismert református személyiség és református intézmény munkatársa is szerepel a március 15-e alkalmából kitüntetettek között.